deep toughts aneb jak si nesmyslným článkem vytřídit myšlenky

21. června 2015 v 22:42
Znáte takové to, když si stáhnete film, chcete si jej pustit, ale z neznámých důvodů se vám ten film prostě nespustí a tak klikáte na všechno a třískáte klávesnicí a nadáváte jako dlaždiči a pak si řeknete to prosté "seru na to" a jdete radši dělat něco jiného nebo jen prostě kysnete u scrollování zdi na Facebooku? Joo, tak přesně tohle počiťuju já. Bohužel ani ne tak s filmem jako sama se sebou.

My ženy zaostalé ve věcech technikých máme ve zvyku většinou zopakovat proces normálního spouštění filmu klidně i šestkrát, než nám dojde, že to prostě nepůjde. Pak máme v záloze ještě restart počítače a některé šikovnější snad i pokus spuštění přes jiný program. Ale jak se do dělá v životě, když nemůžete spustit ten film, tu svoji "vlnu" na kterou se chcete dostat? Jak se v životě prostě jednoduše dostat na tu naši vlnu?

Teď když zrovna píšu mi to příjde absolutně prosté - prostě si něco vymysli, namotivuj se a běž si pro to! Bože, to zní tak lehce! Jak všichni ale víme, je tomu ve skutečnosti úplně jinak.

Namotivovat sebe sama se může zdát teoreticky jako jednoduchý počin. Prostě si řeknu, že to dokážu a dokážu to. Tato motivace je vlastně docela jednoduchá. Jedinou nevýhodou je, že velké většině lidí tato motivace vydrží tak týden. Ať už je to hubnutí, sport, učení, cokoliv je důležité si ujasnit, že tohle všechno dělám pro sebe a ne pro ostatní lidi, aby viděli, co jsem dokázala. Ti ostatní lidé s tím často souvisí, protože spoustu lidí (a mě taky!) motivuje, když můžou někomu sdělit své pokroky. Konec konců ať každému pomáhá cokoliv, je důležité si stále připomínat proč to dělám.

Za předpokladu, že mám dobrou motivaci můžu pokračovat. Ale co když nevím kam? Co když nevím kam vlastně chci směřovat. Teď už mluvím hlavně o životě. Ano, zase mě přepadá deprese z životní nejistoty a z toho, že si nedokážu říct to slavné "We can do it" a opravdu jít a "do it". Nerozumím tomu, kam se poděly všechny moje motivace a proč se mi ten systém tak sesouvá.

Nejspíš bych měla přestat psát. Nejspíš tenhle článek případného čitatele neoslní ani nenamotivuje, ale mně to nejspíš trochu pomohlo si ujasnit myšlenky! A nejspíš mi taky došlo, že jediné, čemu se pokusím oproti počítači vyhnout, bude ten restart! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama