radosti

10. března 2015 v 21:30
Už jste někdy někoho požádali, aby vám půjčil půl milionu? A nebo už někdo někdy požádal vás? Vět
šinou, když už něco takového potřebujeme, začneme slovy "Potřeboval bych od tebe maličkost..." případně "službičku".
Nejspíš málokdo z nás má na to, aby někomu doopravdy ty peníze půjčil, ale co se jen tak inspirovat slovem maličkost.

V našem životě se děje spousta věcí. Všichni si pamatujeme ty veliké - maturita, zásnuby,.. ale proč si málokdo z nás uvědomuje ty krásné maličkosti, které často prozáří celý den? V poslední době toho prozařování je docela zapotřebí, takže občas prostě neuškodí se večer zamyslet nad tím, co mě potěšilo, co mě zklamalo a co mě naštvalo.

Upřímně můžu říct, že je často dost těžké se povznést nad všechny ty věci, které nám znepříjemňují život, počínaje hnusným obědem, konče bývalým přítelem s novou holkou, o to důležitější však je si uvědomit ty drobné krásy světa. Tak třeba dneska, skoro nic jsem nestihla, celý den je upršený a všichni jsou otrávení. Druhá strana dnešního dne: super oběd, konečně jsme dokázali trochu sladit naši písničku (IMPOSSIBLE!).

Být sobecký v maličkostech a myslet na to, co nám udělalo radost, umí každý, úplně každý. Ale co teprve myslet na to, jak maličkostí potěšit někoho jiného! To umí bohužel už méně lidí. Nemyslím teď kupování dárků a nebo podobné věci, vždyť přece stačí málo - úsměv, kousanec do svačiny nebo jen pochvala a dobré slovo.

Často je těžké ve svém neštěstí najít kousek štěstí, který bychom mohli dát někomu jinému, ale o to krásnější je potom výsledek. A co je ještě lepší, záleží jen na nás, jestli se budeme topit ve svém smutku a litovat se, že život je nefér a nebo jestli raději uděláme někomu radost a z toho se pak stane malé potěšení i pro nás.

Tak co, stojí to za to?...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama