Aj keď padáš, já ťa vždy chytím

14. srpna 2014 v 17:49
Všimli jste si někdy, jak je celý ten svět hrozně přirozený a plynulý? Já jsem si toho všimla dneska. Zrovna jsem šla z obchodu a neměla jsem tašku, tak jsem si svých 6 rohlíků nesla pěkně v ruce a pak jsem si uvědomila tu úžasnou vesmírnou plynulost a vyronanost. Je to zvláštní, protože poslední 4 dny jsem strávila v nemocnici bez televize, počítače, téměř bez návštěv, prostě cela, ale neměla jsem vůbec sklony k tomu, abych přemýšlela (to bylo asi dobře!) a už vůbec ne nad takovými věcmi. Teď jsem doma a pořád myslím!

Proč mě vlastně napadá ta plynulost a tak vůbec? Tak třeba, uvědomili jste si někdy že jste smutní nebo třeba že jste zamilovaní? Byli jste někdy schopní zaznamenat přesně tu chvíli, kdy jste mohli říct "Teď jsem se zamiloval, přesně 14. 6. 2011 v 16:34"? Myslím, že to nejde a taky je pravda, že to je asi na zamilovávání nejkrásnější, ta plynulost!

Mně se toho na zamilovávání ale líbí mnohem víc! Myslím, že všechny anglicky a francouzsky mluvící země se nejspíš zamilovávají horlivějc! Anglický výraz pro 'zmilovat se' je fall in love (doslova "spadnout do lásky") a francouzsky je to tomber amoureux (opět "spadnout do lásky"). Opavdu Angličané i Francouzi doslova padají do lásky. Ale co my Češi? My jsme asi tak opatrní, že jsme si pro novou lásku museli vymyslet speciální slovo, protože se bojíme do toho přímo spadnout.

A vůbec? Jak je to s láskou na druhém konci světa? Je to jako Slunce, které svítí všude stejně, protože je to pořád to samé Slunce? Nebo snad Japonci milují jinak než Skoti? Chápu všechny různé etnické a menšinové rozdíly jako třeba, že Ind nepozve děvče na vepřový řízek, ale je to stejné? Taky je to první rande v kavárně, hezké úsměvy, polibek na konci? Liší se láska podle rovnoběžek? Vybízí se to vyzkoušet!

Možná, že když Angličani a Francouzi "padají do lásky" má jim to připomenout, že opravdu můžou spadnout. Ovšem jako protipól se nabízí fakt, že "Každý pád tě posune dál!"
Tak teď nevím, jestli je lepší padat a doufat, že dole bude síť a nebo se schovávat za jiná slova.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Pavli* *Pavli* | Web | 14. srpna 2014 v 17:57 | Reagovat

Dobrý článok ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama