Moře myšlenek

21. července 2014 v 20:53
Zrovna teď mám (už asi dva měsíce) rozečtenou knížku - Postel. Je to u klukovi, který rád chodí nahý a jednou se prostě rozhodne, že nevstane z postele, protože ho nebaví život. Začne jíst a ničit život své rodiny a přiberena neskutečných 600 kilo!

Tak mi na mysl přichází, jak je možné, že jsme schopni ublížit někomu, byť třeba nehneme ani prstem. Vlastně mu ani nic nemusíme říkat. Prostě jedním rozhodnutím změním život jinému člověku, nebo dokonce dalším.

Je to podobné jako s hráčem na automatech - jeho zábava zničí život celé rodině. Jenom nemůžu pochopit jednu věc, nerozumím tomu, jestli ten člověk, který takto ničí život ostatním nevidí, cot dělá, je mu to jedno a nebo je jenom sobec. Nejspíš je to kombinace všech tří vlastností, ale pokaždé se liší koncentrací. Myslím si, že nejhorší že všech těch je sobeckost.

Umět něco darovat je občas těžké, zvlášť pokud sami žijeme v nedostatku, ale o to hezčí je to pocit. Nejkrásnější je potom jenom pozorovat tu radost, zvlášť u těch nejmenších dětí. Dáte jim bonbón a jakoby jste jim dali celý svět. A proč nedarovat někomu svět, když pro vás je to pouze "kamínek na cestě"

Darovat někomu svět. Znamená to darovat někomu život? Darovat sebe? Můžeme být někomu celým světem a tedy celým životem? Můžeme vůbec darovat něco, co nám vlastně nepatří? Život nám dal Bůh. Díky Bohu (a evoluc, vědě, vývoji,..) jsme tam kde jsme a vlastně kde být máme. Všichni, ať se nám to líbí nebo ne, žijeme přesně tam, kde máme být a děláme přesně to co máme dělat tak, aby to zapadalo do světového plánu. Někdo tomu říká osud, jiný karma, někdo to svádí na minulý život, podle mě za to všechno může Bůh. Můžeme ovlivnit sůjv osud? Myslím si, že do jisté míry ano, ale na každého z nás v životě čeká něco čemus e zkrátka nevyhneme. něco co nám potká a můžeme to maximálně oddalovat.

Tolik otázek a tak málo odpovědí... ale kde ty odpovědi jsou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama