disappointment-letdown-frustration

15. července 2014 v 21:05
Vždycky, když sleduju nějaký strašidelný film a přijde ta situace, kdy hlavní hrdina zachází za roh v temném psychiatrickém ústavu, si říkám 'a teď se připrav, přijde něco eho se lekneš '. Vezmu si polštář a začnu ho žmolit v rukách a schovávat si oči dlaněmi. Bohužel to nikdy nepomůže, stejně se leknu!

V životě se spousta situací, na které se snažíme připravit. Od přírodních katastrof až po návštěvu příbuzných, což je vlastně téměř to samé. Schováváme věci, které by nám byly drahé při zničení nebo při jejich zkritizování. Připavujeme se na spoustu tupých dotazů jako třeba "kdy budete mít děti?" "proč spolu žijete na hromádce?" "proč mi vás pes ojíždí kabelku?" a podobně. Můžeme si vymyslet spoustu odpovědí, které danou situaci aspoň trochu vyřeší a uklidí do šuplíku a hned poté, co za návštěvou zamkneme dveře, bude všechno v pořádku. S přírodní katastrofou je to složitější. Teda bývalo to víc, ovšem my lidé si najdeme v současnosti cestičku u v betonu, takže díky domům z lehkých materiálů, evakuaci lidí v některých oblastech přecházejí přírodní katastrofy téměř s úsměvem.

Jo jasně, na každou takovou věc se můžeme připravovat dopředu. Můžeme si říkat, že to nějak přečkáme a že to vlastně nic nebude a že je to vlastně pitomost. Bohužel to, že je na to člověk připravený neznamená, že to zvládne taky tak lehce přijmout.

Jako třeba ta scéna v hororu. Připravuju se na ni, přinesu si polštář, zakryju si oči, vím že tam bude ale stejně se vždycky leknu. Když vyklepávám dort z formy - vím, že to bouchne, jsem na to připravená ale stejně sebou vždycky cuknu leknutím.

Takových situací, na které se nikdy dostatečně nepřipravíme, je asi milion. Pro mě je asi ze všech nejhorší odmítnutí. Je fakt, že většinou všechny ukecám, takže se odmítnutí až tak často nedočkám. Vždycky si ze začátku říkám, že si nesmím nic slibovat, snažím se si vsugerovat, že to prostě nemusí vyjít, ale bohužel. Nevím jestli je to povahou nebo jenom mladistvá naivita ale upřímně? Je to asi nejdebilnější vlastnost, kterou mám - slepá víra.

Věřím, věřím slepě a věřím, že ta slepá víra zmizí. Je slepé věřit, že slepá víra zmizí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama