The fairytale about me

4. července 2014 v 23:02
Byla jednou jedna holčička. Už si ani nevzpomínám jak se jmenovala, snad Anička?... Už vážně nevím. Vlastně ji znám jenom z vyprávění mých kamarádů. Byla to prý hodná holka, která měla pouze občas sklony ke špatným věcem, asi jako ta opice v cirkuse co občas kouří, ale jinak poslušně panáčkuje. Byla strašpytel a posera, bála se tmy, slepic a taky oslovování cizích lidí, převážně chlapců.

Jednou k ní přišel mladý chlapec. Jmenoval se Výzva. Byl docela vysoký, hubený a tmavovlasý. Aničku moc zaujal a říkala si, co s tím udělá. Její povaha strašpytla jí toho moc nedovolovala, tak okolo něj jenom chodila a tajně snila.

Jednou, když měla Anička volnou chvilku a byla na Ksichtknize (sociální síť), řekla jí její kamarádka Dušička, aby se překonala a Výzvu oslovila. Po projítí všech možných situací a scénářů prostě zavřela oči a skočila do toho po hlavě! Díkybohu v bazénku byla voda, takže si nerozbila hlavu. Právě naopak začala plavat ve vodě! Nebyla moc dobrý plavec, tak ze začátku potřebovala záchraný nafukovací kruh, později se do toho tak vžila a plavala už sama. Už se nebála s Výzvou mluvit o všem.

Pár dnů po "skoku do vody" začala Anička přemýšlet. Ze začátku si sice hlavu nerozbila, ale co když půjed ještě dál? Co když bude plavat tak dlouho, až se utopí? Co když jí Výzva ublíží?

Anička zůstala plná otazníků a obav. Byla jich spousta ovšem jedna věc přehlušovala všechny ty ostatní emoce - naděje. Byla to naděje, která ji naplňovala spolu s vírou, že všechny ty otazníky jednoho dne zmizí a Výzva bude pokořen!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama