time for silence

27. června 2014 v 23:12
Každá mladá maminka netrpělivě čeká na první slova svého dítěte. Někdo mluví hned, někdo později a někdo bohužel nikdy.

Naučit někoho mluvit tak, aby z něho padaly jenom smysluplné věty, chce píli, vytrvalost a snahu. Já si však myslím, že mnohem těžší je se naučit mlčet.

Spoustu slov během svého života pochytíme od jiných lidí, z knih, ze školy, z televze, ovšem naučit se mlčet ve správnou chvíli nás nenaučí (bohužel) nikdo. Je vůbec možné se to naučit? Můžeme umět reagovat správně a přiměřeně na každou situaci? Dá se naučit být neotravný?...

Těžko říct, poslední dobou si říkám, že to jde a docela dobře. Jediné co k tomu stačí je hodně vnímavosti a uvědomělosti. Naučit se poznat, kdy mlčet, trénuju už asi od 7 třídy, kdy jsem (KONEČNĚ!) pochopila, že možná všichni nechtějí slyšet všechny moje kecy. Možná to potom vypadá, že jsem uzavřená, samotářská a nevím jaká, ve skutečnosti dělám službu lidstvu.

Donedávna jsem byla zvyklá sdělovat všechny svoje pocity a názory nahlas a všem, což bylo jistě otravné. Teď myšlenky musejí projít cenzurou, abych je vůbec směla pustit na veřejnost a měly hlavu a patu.

Inu ne nadarmo se říká mlčeti zlato, mluviti stříbro. Zvlášť v situacích, kdy se zkrátka nic neříká.

Tak třeba... Máte přítele, který je do vás po třech týdech,jak tvrdí, zoufale zamilovaný, a vy si nejste jistí se sebou. On řekne "miluji tě" a co vy na to?
  1. v žádném případě neříkat "Joo, taky tě strašně miluju a chci s tebou strávit zbytek svého života a mít 15 dětí a ošklivého vypelichaného kokršpaněla" A proč?... Říct někomu ono bájné "miluji tě" si už žádá nějakou váhu a skutečnou odpovědnost za to, co cítíme, protože to není něco jako "kup toaletní papír"
  2. další, co by se nejspíš nemělo říkat je "děkuji". Přece jenom když vám někdo dá dárek, peníze,jídlo, oblečení, budiž. Tímto vám dává svoje srdce, daruje něco, co je jeho, ale nikdy to neměl v ruce, něco, co je tak důležité, že by bez toho nebyl... takže děkuji ne!
  3. další, co by se nemělo dělat, je absolutně odvádět řeč od tématu jako třeba "Kolegyně v práci zrovna prochází menopauzou a její manžel má milenku."
  4. věta "Dáme sex?" nejspíš vydrží pro krátkodobou přechodnou situaci, ale po skončení se stejně zeptá znovu..
Konec konců, na takovouto větu neexistuje správná odpověď pokud si nejste jisti. Lhát můžete, ale to se dřív nebo později vymstí. Můžete říct něco ve smyslu, že si nejste jisti, ale to ho jenom zbytčně raníte. A nebo se dá prostě jenom mlčet a situace vyplyne sama od sebe...

Mlčení je často bolestivé a mučivé, avšak v kolika případech vydá za 1000 slov.

P.S. dneska byla párty se septimou!! Nejvíc crazy "akce" za poslední dobu! Adam boží, všechno boží. NOT IN LOVE 8)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama