Teenage hell

25. dubna 2014 v 14:05
Žijeme v době, kdy teenagerům nezáleží na tom jaké mají známky nebo kam půjdou po střední škole. V dnešní době je nejdůležitější:
  • mít iPhone, nejlépe ten nejnovější - 5S
  • být oblíbený
  • mít to nejlepší oblečení, které budu nosit do školy jako na přehlídku
  • mít krásnou vysportovanou postavu
Co se týče iPhonů mám dojem, že v dnešní době fakt záleží pouze na tom, kdo a kde má "jablko". Když se nad tím zamyslím dochází mi, že je dost možné, že ta pár let, až budeme já a moji vstevníci plnoletí, budou rodiče svým dětem kupovat místo iPhonů nová auta a hezké byty někde v centru Brna. Ptám se sama sebe (protože ten iPhone nemám), jestli mi můj život přijde o něco chudší. A nenapadá mě ani jeden důvod. Lhala bych, kdybych řekla, že by se mi život s něčím tak skvělým nelíbil, ale ruku na srdce, na co mi bude něco co stojí 18 tisíc a má milion aplikací pro podnikatele, když mám sotva kredit?! Snad jenom občas vážně lituju toho, že mám můj mobil z roku 2008, ale to jen ve chvílích, kdy si nemůžu přečíst SMSku kvůli nefungujícímu joysticku!


Myslím si, že oblíbenost se v dnešní době vede za ruku s nejlepšími značkovými věcmi. Dá se čekat, že lidi kteří budou mít to nejlepší, co si vyšší střední třída může dovolit, budou taky sebevědomí a budou všem ukazovat, co mají. Ale pravdou, která tu byla je a bude, nadále zůstává, že oblíbenost a přátele si nekoupíme... Opět musím uznat, že mít skvělé oblečení a být "dokonalý" je snem každého teenagera včetně mě. O to víc je však skvělejší, když najdete onu dokonalost, nejčastěji v podobě přátel, i s obyčejných třičkem, které vás stálo dvě stovky.

KRÁSNÁ vysportovaná postava... Toto, v dnešní době už ustálené, sousloví by se dalo taky charakterizovat jako synonymum pro sen každé ženy a mladé dívky. Dneska jsem nešla do školy, tak jsem měla hodně času si projít celou moji facebookovou zeď a začínám mít pocit, že v dnešní době není nejdůležitější se ke sportování správně namotivovat a dodat si chuť to zvládnout. V dnešní době musíte udělat asi pět věcí, aby jste vůbec mohli začít sportovat.
  1. Olajkovat na facebooku asi patnáct stránek s tématikou "fitness girls", "fitness motivation", "motivation", "daily workout" a tak dále a tak dále..
  2. Udělat si svoji fotku, nejlépe co nejmíň oblečený a napsat k ní, že by jste se sebou měli něco dělat.
  3. Koupit si nové příšerně předražené Nike tenisky na běhání a dát jejich fotku na Facebook, abych všichni viděli, že se se sebou chystáte něco dělat.
  4. Napsat si status, že jdete běhat, případně něco typu "Tak a už cvičíme, doufám že do léta bude postavička..". Případně se začít dotazovat, jestli někdo nezná nějakou super dietku.
  5. Zveřejnit na facebooku trasu z nějaké smartphone aplikace, kterou jste uběhli , dát si tam fotku, když běháte a nebo případně zveřejnit vaše "pocity" že se cítíte UBĚHANĚ a napsat, jak necítíte lýtka.
Jasně, já moc fandím všem, kteří se se sebou rozhodli něco udělat (momentálně mezi ně patřím i já). Jenom nějak nemůžu pochopit, proč mají všichni potřebu všem dokazovat, že něco podobného dělají. Moje kamarádka Venda mi vždycky říká, že to nedělám pro léto, že to nedělám, aby to viděli ostatní, ale že to dělám pro sebe. Nějak mi tato myšlenka vlezla do hlavy.

Takto nějak vypadá moje facebooková zeď.. Člověka by to postupně odradilo od toho sportu. Nemluvě o tom, že by mě zajímalo, když z mých přátel má asi 50 olajkovanou nějak "motivační" stránku, jestli se sebou všichni něco dělají, nebo doma sedí, čumí na cizí vysportované ploché břicho a žerou u toho čokoládu...


A tohle moudro nejspíš vyřeší dietu nás všech.. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama